In de Leemkuilen mocht wel iets moois gebeuren. Social designcollectief Tante Netty ging in opdracht van Tuurlijk, het cultuurteam van gemeente Best, in 2023 langs de deuren en sprak er veel bewoners over hun persoonlijke voorkeuren. Liever een bankje of liever een kunstwerk? Liever 1 groot kunstwerk of meerdere kunstwerken? De uitkomsten zijn gebruikt in 3 kunstwerken die onlangs zijn geplaatst. Donderdag 8 februari worden de kunstwerken in de Leemkuilen onthuld.
Het community art project heet de Leemse Luikjes en gaat over elkaar leren kennen: de luikjes van je huis opendoen. Als onderdeel van het project zijn videoportretten gemaakt. Het publiek kan op deze manier kennismaken met een aantal bewoners van de Leemkuilen.
Verrijdbare bar
Ontmoeten staat centraal en daarom is ook een mobiele bar ontwikkeld. Onder andere de vrouwengroep die elke woensdag samenkomt in de Leemkuilen gebruikt deze bar. De dames gaven aan te genieten van koken en dat te willen delen met anderen. Op bijvoorbeeld een markt of een andere activiteit. Nu hebben ze een draaiende en verrijdbare bar waarop ze hun hapjes kunnen presenteren. De bar is ontworpen en gemaakt door Daan Brouwer.
Onthulling
Op donderdag 8 februari worden om 17.00 uur de kunstwerken in de Leemkuilen officieel onthuld en gepresenteerd. Het event vindt plaats in de Huiskamer van de Leemkuilen (Leemkuilen 61). De videoportretten worden vertoond en er is een korte wandeling langs de 3 kunstwerken. Dit duurt tot 18.15 uur. Iedereen is van harte welkom.